Якщо Вам трохи за тридцять, або трохи менше, а може і більше, напевно у Вас утворилося декілька поточних позик, які Ви брали в різний час на різні потреби. Кредит на ремонт, коли не хотілося економити на якості матеріалів, а грошей не вистачало, розстрочка на пральну машину, спонтанний шопінг в торговому центрі і наспіх оформлена кредитна картка – список можна продовжувати. За недовгий період у Вас може накопичитися від одного до 5-7 кредитів в різних кредитних установах. До якогось моменту позичальник справно платить, але раптом «маховик» починає заїдати і весь цей час білий і пухнастий клієнт починає допускати прострочення і псувати свою кредитну історію. Причини цього можуть бути різні: погіршення платоспроможності, зміна життєвих обставин (переїзд в іншу країну тощо.), втома і навіть лінь. Що ж, саме час подумати про рефінансування кредиту.
Рефінансування – це коли Ви берете нову позику, щоб закрити стару. Зараз багато банків пропонують такий продукт, він не є дефіцитом. При рефінансуванні в договорі вказується сума, яка йде на закриття того чи іншого кредиту, а також чітко прописується назва банку, в якому клієнт закриває цю позику.
3 причини оформити рефінанс
- Якщо кредитів багато і за ними різна дата погашення, потрібно їх пам’ятати або ставити нагадування, але в результаті часто багато з нас все одно починають плутатися у всіх числах і виникає прострочення.
- Кредити в різних банках, і доводиться відвідувати відділення, які розташовані в різних куточках міста. Переказувати гроші по безналу в цьому випадку не вихід, тому що комісія за онлайн-перекази перевищує комісію в касі банку. При цьому якщо Ви не встежили і списали гроші з кредитки, пішовши в «мінус», звичайно ж, за суму списання Ви заплатите додаткові відсотки.
- Ваші кредити «дорогі». Найчастіше ми оформляємо позики, коли вони нам дуже потрібні і не рахуємо, у що нам обійдеться їх «вартість» за весь період користування. Спочатку, звичайно, позичальник дивиться на суму щомісячного платежу, і його підкуповує доступність суми до погашення і тривалий термін користування. Але чим більше період, тим кредит дорожчий.
Воно мені треба?
Відповідь на це запитання можете дати тільки Ви самі. Для початку Вам потрібно виконати деяку роботу з калькулятором в руках, а може навіть накидати просту порівняльну таблицю, якщо у Вас кілька кредитів.
Що потрібно, щоб зрозуміти, чи вигідне Вам рефінансування:
- Дані про суму остаточного погашення боргу (запитуєте у поточного кредитора)
- Інформація за умовами рефінансування в різних банках (терміни, ставки, наявність / відсутність страховки).
Тепер порівняйте термін погашення боргу і щомісячний платіж з наданням рефінансу і без нього. Якщо ж варіант перекредитування виявиться для Вас резоннішим, рухайтеся далі: залишайте заявку на отримання рефінансування в обраному банку. Для цього потрібні паспорт, ІПН або звіт СПД, договори по кредитах, які хочете закрити, і всі наявні платіжки за ними. Потім банк деякий час розглядає заявку і, якщо рішення по ній позитивне, укладає з Вами договір і переводить гроші на закриття Ваших колишніх боргових зобов’язань.
Плюси рефінансування.
Економічна вигода. Можна об’єднати всі кредити в єдиний, при цьому, найчастіше умови при перекредитуванні більш лояльні.
Економія часу. Ви обслуговуєте один кредит, відвідуєте один офіс для щомісячного погашення позики, спілкуєтеся з одним менеджером тощо.